fbpx

Nowa Lewica

Nowa Lewica

Powstaliśmy z ducha współdziałania i nadziei. Polki i Polacy nie są skazani na podziały i jałową walkę polityczną. Jesteśmy zdolni przeciwstawiać się negatywnym tendencjom i zagrożeniom. Mamy ambicje i przygotowanie, aby uzyskać wpływ na rządzenie państwem. Polska i Europa potrzebuje lewicowej wrażliwości i profesjonalizmu. Łącząc siły Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny spajamy ze sobą różne tradycje lewicowej polityki. Z jednej strony, to przeciwdziałanie negatywnym skutkom transformacji ustrojowej oraz budowanie sprawiedliwego społecznie i świeckiego państwa, którego niepodważalnym standardem są prawa człowieka - każdego człowieka.

Z drugiej strony jesteśmy silni siłą ruchów społecznych i wprowadzania do polityki nowych tematów i problemów, choćby takich jak prawa osób LGBT+, czy przeciwdziałanie katastrofie klimatycznej. Łączymy tradycje wrażliwości na nowe potrzeby społeczne i wiedzy jak rządzić państwem - odwagi w formułowaniu postulatów i rozsądku we wprowadzaniu ich w życie. Nasze środowisko polityczne i intelektualne oraz nasze Wyborczynie i Wyborcy na przestrzeni bogatej ponad 20-letniej historii, dały Polsce Prezydenta RP, Premierów, Ministrów i Parlamentarzystów. Wielu Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów i Radnych do dzisiaj godnie reprezentuje środowiska i wartości lewicowe, walcząc o dobrobyt małych ojczyzn. Jako socjaldemokracja chcemy nowoczesnego planu dla Polski, który jest zarazem śmiały i realistyczny.

Taka jest właśnie Nowa Lewica. Opiera się on na wartościach pracy i współpracy, szacunku dla indywidualnych poglądów i postaw, zielonej transformacji, wolności sumienia i wyznania. Jesteśmy za pogłębianiem integracji Unii Europejskiej i za Polską troskliwą, demokratyczną, praworządną, silną siłą polskiej historii. Lewica wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej, ale dziś musi wyprowadzić ją z marginesu unijnej polityki. Chcemy, żeby Polska mogła w pełni wziąć udział w budowie nowej – silnej, mądrej i zdrowej Europy. Nie jesteśmy skazani na osuwanie się w autorytaryzm i pomiatanie demokratycznymi wartościami. Nie musimy bezczynnie przyglądać się destrukcji naszej planety. Nie tolerujemy bezwzględności i wykluczania.

Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas przyszłość. Dlatego wspólnie chcemy budować Polskę jutra.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem